navit 0.5.0 - en to bg translation catalogue (368 entries)

en: %d m
bg: %d м

en: %d meters
bg: %d метра

en: Actions
bg: Действия

en: Add as bookmark
bg: Добави като Отметка

en: Afghanistan
bg: Афганистан

en: Aland Islands
bg: Айландски Острови

en: Albania
bg: Албания

en: Algeria
bg: Алжир

en: American Samoa
bg: Американска Самоа

en: Andorra
bg: Андора

en: Angola
bg: Ангола

en: Anguilla
bg: Ангуила

en: Antarctica
bg: Антарктика

en: Antigua and Barbuda
bg: Антигуа и Барбуда

en: Argentina
bg: Аржентина

en: Armenia
bg: Армения

en: Aruba
bg: Аруба

en: Australia
bg: Австралия

en: Austria
bg: Австрия

en: Azerbaijan
bg: Азърбайджан

en: Back
bg: Назад

en: Back to map
bg: Обратно към картата

en: Bahamas
bg: Бахамски острови

en: Bahrain
bg: Бахрейн

en: Bangladesh
bg: Бангладеш

en: Barbados
bg: Барбадос

en: Belarus
bg: Беларус

en: Belgium
bg: Белгия

en: Belize
bg: Белийз

en: Benin
bg: Бенин

en: Bermuda
bg: Бермудски острови

en: Bhutan
bg: Бутан

en: Bolivia
bg: Боливия

en: Bookmark
bg: Отметка

en: Bookmark %s
bg: Отметка %s

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Bosnia and Herzegovina
bg: Босна и Херцеговина

en: Botswana
bg: Ботсвана

en: Bouvet Island
bg: Остров Буве

en: Brazil
bg: Бразилия

en: British Indian Ocean Territory
bg: Британска територия в Индийския океан

en: Brunei Darussalam
bg: Бруней

en: Bulgaria
bg: България

en: Burkina Faso
bg: Буркина Фасо

en: Burundi
bg: Бурунди

en: Cambodia
bg: Камбоджа

en: Cameroon
bg: Камерун

en: Canada
bg: Канада

en: Cape Verde
bg: Кейп Верде

en: Car
bg: Автомобил

en: Cayman Islands
bg: Кайманови острови

en: Central African Republic
bg: Централна Африканска Република

en: Chad
bg: Чад

en: Chile
bg: Чили

en: China
bg: Китай

en: Christmas Island
bg: Коледни острови

en: City
bg: Град

en: Cocos (Keeling) Islands
bg: Кокосови Острови

en: Colombia
bg: Колумбия

en: Command
bg: Команда

en: Comoros
bg: Комори

en: Congo
bg: Конго

en: Congo, Democratic Republic of the
bg: Демократична Република Конго

en: Cook Islands
bg: Острови Кук

en: Costa Rica
bg: Коста Рика

en: Cote d'Ivoire
bg: Кот Д'Ивоар

en: Country
bg: Държава

en: Croatia
bg: Хърватска

en: Cuba
bg: Куба

en: Cyprus
bg: Кипър

en: Czech Republic
bg: Чешка република

en: Data
bg: Данни

en: Denmark
bg: Дания

en: Destination
bg: Местоназначение

en: Destination Length
bg: Разстояние до целта

en: Destination Time
bg: Време до целта

en: Display
bg: Показване

en: District
bg: Окръг

en: District/Township
bg: Община

en: Djibouti
bg: Джибути

en: Dominica
bg: Доминика

en: Dominican Republic
bg: Доминиканска Република

en: E
bg: И

en: Ecuador
bg: Еквадор

en: Egypt
bg: Египет

en: El Salvador
bg: Ел Салвадор

en: Enter Destination
bg: Въведете мостоназначение

en: Enter the roundabout soon
bg: Скоро навлизате в кръгово

en: Equatorial Guinea
bg: Екваториална Гвинея

en: Eritrea
bg: Еритрея

en: Estonia
bg: Естония

en: Ethiopia
bg: Етиопия

en: Falkland Islands (Malvinas)
bg: Фолклендски Острови (Малвини)

en: Faroe Islands
bg: Острови Фаро

en: Fiji
bg: Фиджи

en: Finland
bg: Финландия

en: Follow the road for the next %s
bg: Следвайте пътя през следващите %s

en: Former Destinations
bg: Предишни Местоназначения

en: France
bg: Франция

en: French Guiana
bg: Френска Гвиана

en: French Polynesia
bg: Френска Полинезия

en: French Southern Territories
bg: Френски Южни Територии

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: Gabon
bg: Габон

en: Gambia
bg: Гамбия

en: Georgia
bg: Грузия

en: Germany
bg: Германия

en: Ghana
bg: Гана

en: Gibraltar
bg: Гибралтар

en: Greece
bg: Гърция

en: Greenland
bg: Гренландия

en: Grenada
bg: Гренада

en: Guadeloupe
bg: Гваделупа

en: Guam
bg: Гуам

en: Guatemala
bg: Гватемала

en: Guernsey
bg: Гърнси

en: Guinea
bg: Гвинея

en: Guinea-Bissau
bg: Гвинея-Бисау

en: Guyana
bg: Гаяна

en: Haiti
bg: Хаити

en: Heard Island and McDonald Islands
bg: Острови Хърд и МакДоналд

en: Help
bg: Помощ

en: Holy See (Vatican City State)
bg: Ватикана

en: Honduras
bg: Хондурас

en: Hong Kong
bg: Хонг Конг

en: Hungary
bg: Унгария

en: Iceland
bg: Исландия

en: In %s, enter the roundabout
bg: След %s влезте в кръговото

en: India
bg: Индия

en: Indonesia
bg: Индонезия

en: Info
bg: Информация

en: Iran, Islamic Republic of
bg: Иран, Ислямска република

en: Iraq
bg: Ирак

en: Ireland
bg: Ирландия

en: Isle of Man
bg: Остров Ман

en: Israel
bg: Израел

en: Italy
bg: Италия

en: Jamaica
bg: Ямайка

en: Japan
bg: Япония

en: Jersey
bg: Джърси (остров)

en: Jordan
bg: Йордания

en: Kazakhstan
bg: Казахстан

en: Kenya
bg: Кения

en: Kiribati
bg: Кирибати

en: Korea, Democratic People's Republic of
bg: Корея, Демократична народна република

en: Korea, Republic of
bg: Корея, Република

en: Kuwait
bg: Кувейт

en: Kyrgyzstan
bg: Киргизстан

en: Lao People's Democratic Republic
bg: Лаоска народнодемократична република

en: Latvia
bg: Латвия

en: Layout
bg: Изглед

en: Leave the roundabout at the %s
bg: Излезте от кръговото на %s

en: Lebanon
bg: Ливан

en: Length
bg: Дължина

en: Lesotho
bg: Лесото

en: Liberia
bg: Либерия

en: Libyan Arab Jamahiriya
bg: Либийска Арабска Джамахирия

en: Liechtenstein
bg: Лихтенщайн

en: Lithuania
bg: Литва

en: Lock on Road
bg: Придържай към пътя

en: Luxembourg
bg: Люксембург

en: Macao
bg: Макао

en: Macedonia, the former Yugoslav Republic of
bg: Македония, Бивша Югославска Република

en: Madagascar
bg: Мадагаскар

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Main menu
bg: Главно меню

en: Malawi
bg: Малави

en: Malaysia
bg: Малайзия

en: Maldives
bg: Малдивски острови

en: Mali
bg: Мали

en: Malta
bg: Малта

en: Map
bg: Карта

en: Map Point
bg: Точка на карта

en: Map follows Vehicle
bg: Картата следва Автомобила

en: Maps
bg: Карти

en: Marshall Islands
bg: Маршалови острови

en: Martinique
bg: Мартиника

en: Mauritania
bg: Мавритания

en: Mauritius
bg: Мавриций

en: Mayotte
bg: Майот

en: Mexico
bg: Мексико

en: Micronesia, Federated States of
bg: Микронезия, Обединени щати

en: Moldova, Republic of
bg: Молдова, Република

en: Monaco
bg: Монако

en: Mongolia
bg: Монголия

en: Montenegro
bg: Черна гора

en: Montserrat
bg: Монсерат

en: Morocco
bg: Мароко

en: Mozambique
bg: Мозамбик

en: Myanmar
bg: Мианмарският съюз

en: N
bg: С

en: NE
bg: СИ

en: NW
bg: СЗ

en: Namibia
bg: Намибия

en: Nauru
bg: Науру

en: Nepal
bg: Непал

en: Netherlands
bg: Кралство Холандия

en: Netherlands Antilles
bg: Холандски Антили

en: New Caledonia
bg: Нова Каледония

en: New Zealand
bg: Нова Зеландия

en: Nicaragua
bg: Никарагуа

en: Niger
bg: Нигер

en: Nigeria
bg: Нигерия

en: Niue
bg: Ниуе

en: Norfolk Island
bg: Остров Норфолк

en: Northern Mariana Islands
bg: Северни Мариански острови

en: Norway
bg: Кралство Норвегия

en: Number
bg: Номер

en: Oman
bg: Оман

en: Pakistan
bg: Пакистан

en: Palau
bg: Палау

en: Palestinian Territory, Occupied
bg: Палестинска територия, Окупирана

en: Panama
bg: Панама

en: Papua New Guinea
bg: Папуа Нова Гвинея

en: Paraguay
bg: Парагвай

en: Peru
bg: Перу

en: Philippines
bg: Филипини

en: Pitcairn
bg: Острови Питкерн

en: Point 0x%x 0x%x
bg: Точка 0x%x 0x%x

en: Poland
bg: Полша

en: Portugal
bg: Португалия

en: Position
bg: Позиция

en: Postal
bg: Пощенски

en: Projection
bg: Проекция

en: Puerto Rico
bg: Пуерто Рико

en: Qatar
bg: Катар

en: Quit
bg: Излез

en: Recalculate
bg: Преизчисляване

en: Reunion
bg: Реюнион

en: Roadbook
bg: Пътна книга

en: Romania
bg: Румъния

en: Route
bg: Маршрут

en: Rules
bg: Правила

en: Russian Federation
bg: Руска Федерация

en: Rwanda
bg: Руанда

en: S
bg: Ю

en: SE
bg: ЮИ

en: SW
bg: ЮЗ

en: Saint Barthelemy
bg: Сен Бартелми

en: Saint Helena
bg: Света Елена

en: Saint Kitts and Nevis
bg: Сейнт Китс и Невис

en: Saint Lucia
bg: Сейнт Лусия

en: Saint Martin (French part)
bg: Свети Мартин (френска част)

en: Saint Pierre and Miquelon
bg: Свети Пиер и Микелон

en: Saint Vincent and the Grenadines
bg: Сейнт Винсънт и Гренадини

en: Samoa
bg: Самоа

en: San Marino
bg: Сан Марино

en: Sao Tome and Principe
bg: Сао Томе и Принсипи

en: Saudi Arabia
bg: Саудитска Арабия

en: Screen coord : %d %d
bg: Координати на екрана: %d %d

en: Senegal
bg: Сенегал

en: Serbia
bg: Сърбия

en: Set as active
bg: Укажи като активен

en: Set as destination
bg: Задай като цел

en: Set as position
bg: Установете като позиция

en: Settings
bg: Настройки

en: Seychelles
bg: Сейшелски о-ви

en: Show
    Map
bg: Покажи
    Картата

en: Show NMEA Data
bg: Покажи NMEA Данни

en: Show NMEA data
bg: Покажи NMEA Данни

en: Show Satellite Status
bg: Покажи Състояние на Сателити

en: Show Satellite status
bg: Покажи състояние на Сателити

en: Sierra Leone
bg: Сиера Леоне

en: Singapore
bg: Сингапур

en: Slovakia
bg: Словакия

en: Slovenia
bg: Словения

en: Solomon Islands
bg: Соломонови острови

en: Somalia
bg: Сомалия

en: South Africa
bg: Република Южна Африка

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
bg: Южна Джорджия и Южни Сандвичеви острови

en: Spain
bg: Испания

en: Sri Lanka
bg: Шри Ланка

en: Stop
    Navigation
bg: Спри
    Навигацията

en: Stop Navigation
bg: Спри Навигацията

en: Street
bg: Улица

en: Streets
bg: Улици

en: Sudan
bg: Судан

en: Suriname
bg: Суринам

en: Svalbard and Jan Mayen
bg: Шпицберген и Ян Майен

en: Swaziland
bg: Свазиленд

en: Sweden
bg: Швеция

en: Switzerland
bg: Швейцария

en: Syrian Arab Republic
bg: Сирийска Арабска Република

en: Taiwan, Province of China
bg: Тайван, Китайска провинция

en: Tajikistan
bg: Таджикистан

en: Tanzania, United Republic of
bg: Танзания, Обединена република

en: Test
bg: Тест

en: Thailand
bg: Тайланд

en: Time
bg: Време

en: Timor-Leste
bg: Източен Тимор

en: Togo
bg: Того

en: Tokelau
bg: Токелау

en: Tonga
bg: Тонга

en: Tools
bg: Инструменти

en: Town
bg: Град

en: Trinidad and Tobago
bg: Тринидад и Тобаго

en: Tunisia
bg: Тунис

en: Turkey
bg: Турция

en: Turkmenistan
bg: Туркменистан

en: Turks and Caicos Islands
bg: Острови Тюрк и Кайкос

en: Turn %1$s%2$s %3$s%4$s
bg: Завийте %1$s%2$s %3$s%4$s

en: Tuvalu
bg: Тувалу

en: Uganda
bg: Уганда

en: Ukraine
bg: Украйна

en: United Arab Emirates
bg: Обединени Арабски Емирства

en: United Kingdom
bg: Обединеното Кралство

en: United States
bg: Съединени Амеркански Щати

en: United States Minor Outlying Islands
bg: Малки далечни острови на САЩ

en: Uruguay
bg: Уругвай

en: Uzbekistan
bg: Узбекистан

en: Vanuatu
bg: Вануату

en: Vehicle
bg: Превозно средство

en: Vehicle Position
bg: Позиция на автомобил

en: Venezuela
bg: Венецуела

en: Viet Nam
bg: Виетнам

en: View Attributes
bg: Виж Атрибутите

en: View in Browser
bg: Виж в Браузър

en: View on map
bg: Виж на картата

en: Virgin Islands, British
bg: Британски Вирджински острови

en: Virgin Islands, U.S.
bg: Американски Вирджински острови

en: W
bg: З

en: Wallis and Futuna
bg: Уолис и Футуна

en: Western Sahara
bg: Западна Сахара

en: When possible, please turn around
bg: Когато е възможно обърнете

en: Window Mode
bg: Режим Прозорец

en: Yemen
bg: Йемен

en: You have reached your destination %s
bg: Достигнахте до целта %s

en: Zambia
bg: Замбия

en: Zimbabwe
bg: Зимбабве

en: Zip Code
bg: Пощенски код

en: ZoomIn
bg: Приближи

en: ZoomOut
bg: Отдалечи

en: _Quit
bg: _Изход

en: after %i roads
bg: след %i пресечки

en: easily
bg: леко

en: error
bg: грешка

en: exit
bg: изход

en: fifth
bg: пети

en: fifth exit
bg: петия изход

en: first
bg: първи

en: first exit
bg: първия изход

en: fourth
bg: четвърти

en: fourth exit
bg: четвъртия изход

en: in %d m
bg: след %d м

en: in %d meters
bg: след %d метра

en: in %d.%d kilometers
bg: след %d.%d километра

en: in one kilometer | in %d kilometers
bg[0]: след един километър
bg[1]: след %d километра

en: into the ramp
bg: на рампата

en: km
bg: км

en: left
bg: наляво

en: m
bg: м

en: now
bg: сега

en: one kilometer | %d kilometers
bg[0]: един километър
bg[1]: %d километра

en: right
bg: надясно

en: second
bg: втори

en: second exit
bg: втория изход

en: sixth
bg: шести

en: sixth exit
bg: шестия изход

en: soon
bg: скоро

en: strongly
bg: силно

en: then leave the roundabout at the %s
bg: след това излезте от кръговото на %s

en: then take the %1$s road to the %2$s
bg: тогава хванете пътя %1$s към %2$s

en: then turn %1$s%2$s %3$s%4$s
bg: тогава завийте %1$s%2$s %3$s%4$s

en: then you have reached your destination.
bg: след това пристигате на местоназначението

en: third
bg: трети

en: third exit
bg: третия изход

en: zeroth
bg: нулев

en: zeroth exit
bg: няма изход
